Anya főz, a gyerek pedig a szobában nyomkodja a játékkonzolt. Nagyobb lakásokban viszonylag sokat kell sétálni, esetleg emeletre mászni, ha elkészült az ebéd. Megoldás lehet még a kiabálás is, de van már ennek sokkal elegánsabb és hatékonyabb módja.
Üzenj hangvezérléssel
Az egyik mód, amikor a konyhában és a gyerekszobában is van 1-1 Google Mini. Amellett, hogy az otthonunkat hangvezérelhetjük vele vagy zenét hallgathatunk rajta a következőre is képes: broadcastelhetünk vele.
Mit is jelent ez? A konyhában lévő Google Mininek kiadjuk a parancsot: „hey google, broadcast” majd megmondjuk, hogy melyik szobába (jelen esetben a gyerekszoba) küldje tovább az üzenetet. Ezt követően pedig elmondjuk a mondandókat, ami a gyerek szobájában lévő Google Minin lejátszásra kerül. Átment az üzenet úgy, hogy nem kellett kiabálni, mászkálni vagy telefonálni.
A legjobban a walkie-talkie-ra hasonlít a technológia, csak itt nem kell nyúlni semmihez, teljes egészében hangvezérelt minden.
Avatkozz be keményen
Ha a hangutasítás kevésnek bizonyul, akkor bevethetünk egy radikálisabb megoldást.
Figyelem! Ebben az esetben a gyereknek komoly dühkitörései lehetnek, ugyanis a TV-n futó játékot fogjuk megszakítani. Ez pedig, ha rossz időben érkezik, akkor komoly örjöngés lehet belőle és lehetséges, hogy elszabadul a pokol. 🙂
Mivel lehet ezt előidézni? Szükségünk lesz egy Google ChromeCast eszközre, ami a gyerek TV-jére van kötve. Ez tök hasznos, hiszen ő is tud a mobiljáról vagy tabletjéről, vagy laptopjáról/PC-jéről tartalmat streamelni a TV-re. Erről már bővebben írtunk, ide kattintva olvashatsz bővebben.
Szóval ha van egy ChromeCast a TV-re kötve, akkor a saját telefonunkról is tudunk kezdeményezni tartalom streamelést a gyerek TV-jére. Ilyenkor pedig a meglévő HDMI bemenetet (amin jelenleg az XBox vagy egyéb játékkonzol fut) felülírja és a telefonunkról átküldött tartalom jelenik meg.
Ezzel biztos, hogy félbeszakítjuk a játékot és célba ér az üzenetünk. Ez lehet egy fotó, videó, innentől már ránk van bízva, hogy milyen tartalmat jelenítünk meg neki.
Lehet előre legyártott tartalom, pl. 1-1 fotó, amin ott a szöveg, hogy “Gyere ebédelni!”. De megtehetjük azt is, hogy levideózzuk, ahogy ki van tálalva a kedvenc étele és felhívjuk a figyelmét, hogy jöjjön enni, különben ki fog hűlni.
Bátran lehet kreatívnak lenni ebben a témában, azt gondolom mindenki el tudja dönteni, hogy milyen tartalom lesz a megfelelő a streameléshez és a hatékony eredményhez.
Végszó
Google hangszóró vagy ChromeCast, bármelyiket is használjuk, egy biztos: ezekkel a kütyükkel még kényelmesebben és remélhetőleg eredményesebben cél ér a kommunikációnk.