A hangvezérelt okosotthon
Te is belefogtál már hangvezérelt okosotthonod kiépítésébe? Az emberek gyorsan megérkeznek arra a pontra, hogy hogyan, mely médiumról, és mely eszközökön keresztül hallgassák a „napi betevőjüket” zenét, amit szeretnek.
E bejegyzésnek nem célja egy részletes elemzés arra vonatkozóan, hogy egy multiroom audio rendszer kiépítésének esetén megelégedhetsz-e azzal, ha Google Home eszközökkel tűzdeled tele a házat, vagy neked mindenképpen a magasabb árfekvésű Sonos által gyártott hardvereket kell beszerezned.
A Sonosnak viszont van egy típusa, a Sonos One, amely beépített mikrofont tartalmaz, és ezáltal lehetősége nyílik egy Google asszisztens vagy Amazon Alexa bekonfigurálással a Google saját eszközeivel (Google Home Mini, Google Home, Google Home Max, stb) versenyezni – elvégre így mindkét eszköz egy mikrofon és asszisztens melléklettel ellátott hangszóróvá lesz.
Vájtfülűnek érzed magad? 😀 A hangminőség fontos
Amennyiben mi a lakásunk, házunk teljes egészét úgy kivánjuk „okosítani”, hogy okosotthon-vezérlést tartalmazó asszisztenst futtató hangszórókat helyezünk el a ház több helyiségében, akkor választhatjuk bármelyik gyártó eszközeit a legkülönfélébb szempontok alapján, ebben a posztban én viszont
egy dologgal foglalkoznék: A hangminőséggel.
A hanggal úgy foglalkozni viszont nehéz, hogy csak elmesélni tudjuk, így úgy döntöttem, hogy készítek nektek a témával kapcsolatosan egy vlogposztot, ahol egy korábban készített tesztfelvételem is megosztom: ezáltal te is el tudod dönteni, hogy ha pusztán a hangminőség az, ami számít neked, akkor ebben a méretben és kategóriában lévő hardverek közül megéri-e a jóval nagyobb költségekkel járó Sonos One-t választani.
Ítéletet nem áll szándékomban mondani, nézd meg a videót, és dönts!
A videóban Gareth Emery – Aperture (Laserface 01) c. trackjét kapcsolgatom a két eszköz között Spotifyról, figyelve arra, hogy lightosabb, és zúzósabb részeken is megfigyelhető legyen a két eszköz által generált hangzás. (A felvételek egy Samsung Galaxy S8 mobiltelefonnal készültek, mindent túlzott előkészület vagy optimalizáció nélkül).
A multiroom probélma
Ha vásárlás előtt állsz, ez a hangteszt szerintem sokat tud a latba nyomni. Mindazonáltal előre felhívom a figyelmed, hogy akár a Sonost választod (A hangminősége miatt), akár a Google-t választod (az ára miatt), az integráció egy speciális formáját fogod megkapni.
A legfontosabb dolog amit kiemelnék: Ha a Sonossal mész, és multiroomot akarsz, akkor bizony az összes szobába vagy Sonost, vagy Google Home-ot kell beszerezned, felejtsd el azt, hogy kombinálni fogod tudni a kettőt, és vegyesen csoportosítani.
De ha már itt tartunk, van még egy pár pont megfontolásra… Na meg is van, mivel fogunk foglalkozni egy következő bejegyzésben. 🙂
Kellemes elmélkedést kívánok!