Folyamatosan pörög a TV ipar, nincs megállás. Évről-évre jönnek ki a modernebb technikák, ma már szinte nem lehet kapni olyan készüléket, ami ne lenne okos.
Mivel óriási a választék, nem könnyű dönteni, hogy melyik is lesz megfelelő számunkra. Természetesen mindig az aktuális, legjobb tudásunk szerint döntünk, de így is érhet meglepetés a későbbiekben.
Alapvető hibák okos TV vásárlásakor
A legtöbbeknek a technikai dolgok fontosak. Nagy legyen, lapos legyen, de abból is a vékonyabb. 100 Hz-es, 200 Hz-es, 3D-s, stb…
Sokan elvakultan csak ezeket nézik, holott a TV-n futó operációs rendszer szintén fontos szempont, ha pl. később okosítani akarjuk az otthonunkat.
Így futottam én is abba, hogy rájöttem: a pár éve megvett LG okos tv-m valójában buta. Ugyanis, ha azt akarom, hogy hangvezérelve kapcsoljon be és ki (pl. Google Home Mini segítségével), akkor ez nem fog működni.
Így tudod okosítani a buta TV-det
Szerencsére nem kellett TV-t cserélni, egy Google ChromeCasttal sikerült megoldani az átmenti butaságot.
Ha legközelebb TV-t fogok venni, akkor egészen biztos, hogy az Android operációs rendszer alapkövetelmény lesz, ez lesz az első tényező, amire szűrni fogok, aztán jöhetnek a többi szempontok.
Megjegyzem, hogy egyes nem Android TV-k is tudnak már együttműködni a Google Assistanttal. Érdemes ennek jól utánajárni, mielőtt megvesszük a kiszemelt TV-t.
Pár népszerűbb gyártó és a rajtuk futó operációs rendszerek, ami megkönnyíti a keresgélést:
- LG: webOS
- Samsung: Tizen
- Sharp, Sony, Philips, Toshiba: Android
- Panasonic: Viera Cast (újabbaknál Firefox)
- Apple: tvOS
Tervezd tudatosan a jövőt
Fontos tudni persze azt is, hogy Apple vagy Android alapú okosotthont akarunk a későbbiekben felépíteni.
Előbbi esetében az Apple TV és az Apple HomePod lesz a megfelelő választás, míg utóbbinál egy Android alapú TV és a Google valamelyik segédje (Home, Home mini vagy Home Hub).
Aki egy kicsit is technikai beállítottságú, azt gondolom, hogy elkerülhetetlen lesz az otthon okosítása, ha most még úgy is látja, hogy nincs szüksége rá. Aki nem technikai és nem is érdekli, érdemes megismerkedni legalább a lehetőségekkel, mert igen nagy kényelmet nyújt egy-egy okosotthon megoldás.
Ha tetszett ez a cikk, ne felejts el feliratkozni lent a blogértesítőre, hogy első kézből értesülj a legfrissebb bejegyzésekről!